HerbasKlaipėdos apygardos teismai

Teismo naujienos

Debreceno rajono moterų siaubas siunčiamas į pataisos namus (0)
2017-08-22
 

Šiandien Klaipėdos miesto apylinkės teismas 27 m. A. B. skyrė trejų metų laisvės atėmimo bausmę, ją atliekant pataisos namuose. Jo bendrininkei 23 m. S. S. skirtas laisvės atėmimas aštuoniems mėnesiams, bausmės vykdymą atidedant vieneriems metams, įpareigojant bausmės vykdymo atidėjimo laikotarpiu būti namuose nuo 22.00 val. iki 6.00 val., jei tai nesusiję su darbu ar mokymusi ir neišvykti iš gyvenamosios vietos miesto rajono ribų be nuteistosios priežiūrą vykdančios institucijos leidimo.

 

Byloje nustatyta, kad Debreceno gatvėje, gegužės mėnesio pabaigoje, po vidurnakčio vyras, panaudodamas fizinį smurtą užpuolė 24 m. K. D. ir iš jos rankos išplėšė mobilųjį telefoną. Kitą dieną, panašiu laiku, toje pačioje gatvėje, pargriovęs nukentėjusiąją 39 m. I. R. ant žemės, pagrobė jos rankinę. Po kelių dienų tame pačiame rajone nuteistasis užpuolė dar vieną merginą, 17 m. A. P., iš kurios taip pat bandė pagrobti mobilųjį telefoną, tačiau šūktelėjus pašaliniam asmeniui, telefono nepagrobė ir nuplėšęs nukentėjusios rankinę pabėgo. Rankinuke buvusią banko mokėjimo kortelę jis bandė panaudoti bare, tačiau kortelė jau buvo užblokuota. Dar kitą naktį vyriškis užpuolė 21 m. I. M. ir smogęs jai kumščiu bandė išplėšti rankinę, tačiau išsigandęs atbėgančių pašalinių asmenų, pabėgo.

 

Birželio mėnesio pabaigoje A. B. veikdamas bendrininkų grupe su S. S. sąmoningai suklaidino nukentėjusiąją 23 m. S. B. dėl pokalbio su neva butą išnuomosiančiu nuteistuoju. Pasikvietę ją į iš anksto numatytą vietą, nuteistoji apgaulingai pranešė, kad turi buto raktus, o nuteistasis tuomet smogęs nukentėjusiajai, atėmė iš jos mobilųjį telefoną.

 

Nuteistieji po kaltinamojo akto paskelbimo savo kaltę pripažino visiškai ir pageidavo tuoj pat duoti parodymus bei sutiko, kad kiti įrodymai nebūtų tiriami. Teismas, apklausęs nuteistuosius, įrodymų tyrimą nutraukė ir išnagrinėjo byloje surinktus ir ištirtus kitus duomenis sutrumpinto įrodymų tyrimo proceso tvarka.

 

Skirdamas bausmę A. B., teismas atsižvelgė į tai, kad jis anksčiau net devynis kartus teistas už turtinius nusikaltimus, septynis kartus iš jų už plėšimus, neišnykus ankstesniam teistumui ir vėl padarė tyčinius - tris apysunkius turtinius nusikaltimus, du apysunkius nusikaltimus finansų sistemai, vieną kartą pasikėsino padaryti apysunkį turtinį nusikaltimą bei vieną kartą, veikiant bendrininkų grupe, padarė apysunkį turtinį nusikaltimą. Įvertinęs visas nurodytas aplinkybes, teismas padarė išvadą, jog nuteistojo elgesys rodo, kad jis jokių išvadų nedaro ir savo elgesio keisti neketina, jis jau ne kartą anksčiau buvo teistas už turtinius nusikaltinus, o po 2016-12-16, kai buvo paleistas iš Pataisos namų ir toliau darė nusikalstamas veikas, vadinasi ankstesni nuosprendžiai jam nebuvo pakankamas įspėjimas ir nesulaikė nuo naujų nusikalstamų veikų. Teismas nurodė, neturintis pagrindo tikėti, jog kaltinamasis ateityje laikysis įstatymų ir nedarys naujų nusikalstamų veikų. Šiuo atveju, teismo manymu bausmės tikslai gali būti pasiekti paskyrus realią laisvės atėmimo bausmę.

 

Skirdamas bausmę S. S., teismas atsižvelgė į tai, kad ji buvo teisiama pirmą kartą, padarė vieną tyčinį apysunkį nusikaltimą veikiant bendrininkų grupe, neteista, jos atžvilgiu yra galiojanti administracinė nuobauda, šiuo metu dirba. Įvertinęs visas nurodytas aplinkybes, teismas nusprendė, kad geriausiai bausmės tikslai bus pasiekti be realaus bausmės atlikimo.

 

Teismo nuosprendį galima skųsti Klaipėdos apygardos teismui.

 

Cituodami arba kitaip platindami šią informaciją, nurodykite informacijos šaltinį.

 

Kontaktai žiniasklaidai 

Olga Sadovskaja

Klaipėdos miesto apylinkės teismo

pirmininko padėjėja ryšiams su žiniasklaida ir visuomene

Tel. (846) 47 47 84, (8686) 26 581

El. p. olga.sadovskaja@teismas.lt

www.teismai.lt

 

 
Informaciją atnaujino: Olga Sadovskaja Klaipėdos miesto apylinkės teismas
Informacija atnaujinta: 2017-08-22 14:53
Jūsų vardas
Komentaras
Apsaugos kodas secimg
 
Komentarai (0)

Atkurtai Lietuvai 100

Teismo darbo laikas

IIV  8.0017.00

V      8.0015.45

Pietų pertrauka
12.0012.45

Dokumentų priėmimo laikas

I

7.3017.00

II 7.3017.00
III 7.3017.00

IV

7.3017.00

 V 8.0015.45

Adresas

KLAIPĖDOS MIESTO APYLINKĖS TEISMAS 

Valstybinė biudžetinė įstaiga

Juridinių asmenų registras, kodas 191443889 

S. Daukanto g. 8, LT-92129 Klaipėda 
Telefonas (8 46) 39 71 00 
Faksas (8 46) 39 71 33 
El. paštas: 

klaipedos.miesto@teismas.lt

Atstovas ryšiams su visuomene

Olga Sadovskaja

Telefonas (8 46) 474 784

El. paštas:

olga.sadovskaja@teismas.lt

Naujienų prenumerata

Klaipėdos miesto teismas ISO sertifikatas

Klaipėdos miesto apylinkės teismo ataskaita

Klaipėdos miesto apylinkės teismo el prašymas

Reorganizavimas

Teismų pranešimai apie nagrinėjamas bylas

LITEKO tvarkaraščių paieška

LITEKO sprendimų paieška

Kaip liudyti teisme

Nacionalinė teismų administracija

Teismų intranetas

Teisinė pagalba

Teisminė mediacija

Antstolių veiklos teritorijos

TM apklausa

Virtuali teismo posėdžių salė

Facebook Lietuvos teismų puslapis

Pagalba liudytojams ir nukentėjusiesiems

Atviras teismas

stt

Skirtymas

 
Viso apsilankė:6021393Šiandien:4170Dabar naršo:39