HerbasKlaipėdos apygardos teismai

Teismo naujienos

Kurhauzo pamatų likučiai turi būti paimti valstybės nuosavybėn (0)
2017-06-30
 

Klaipėdos apygardos teismas, išnagrinėjęs apeliacinius skundus dėl netinkamai laikomos Kurhauzo dalies paėmimo valstybės nuosavybėn, atlyginimo priteisimo ir žalos atlyginimo, penktadienį pakeitė Palangos apylinkės teismo sprendimą ir nutarė išlikusią medinę pastato dalį perduoti valstybės žinion. Valstybė paimamo turto bendraturčiams turi atlyginti 10 139,6 eurų sumą, valstybei turi būti atlyginta kultūros vertybei dėl aplaidumo bei nepriežiūros padaryta 29 175, 8 eurų žala.

 

Teisėjų kolegijos vertinimu, Kurhauzo dalies, dėl kurios kilo ginčas, bendraturčiai ir po daugkartinių nurodymų nevykdė įstatymų ir kitų teisės normų reikalavimų tinkamai laikyti ir prižiūrėti jiems nuosavybės teise priklausančią kultūros vertybę, turinčią visuomenei didelę istorinę, kultūrinę vertę. Tinkamai neprižiūrima medinė Kurhauzo dalis, nepašalinus atsiradusių defektų ir neatlikus būtinų veiksmų statiniui apsaugoti, visiškai sunyko. Paimti neprižiūrimą turtą valstybės nuosavybėn teismo prašė Kultūros paveldo departamentas prie Kultūros ministerijos.

 

Siekiant išsaugoti Lietuvos kultūros ir istorijos paveldo objektą ateinančioms kartoms, atsakovams priklausanti Kurhauzo dalis turi būti perduota valstybės nuosavybėn. Teisėjų kolegijos sprendimu, nagrinėjamu atveju egzistuoja visos teisės aktuose numatytos sąlygos, kad ieškovo reikalavimas būtų tenkintas“, - sakė Raimonda Andrulienė, Klaipėdos apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjų kolegijos, nagrinėjusios bylą, pirmininkė.

 

Teismas taip pat konstatavo, kad dėl nerūpestingo ir neatidaus elgesio su saugotinu valstybės objektu sunykus medinei Kurhauzo daliai ir likus tik pamatams, pastato dalies vertė stipriai sumažėjo. Valstybės nuosavybėn paimami tik išlikę kultūros vertybės dalies fragmentai, kurių vertė - 10 139,6 eurų. Ši suma turi būti atlyginta bendraturčiams proporcingai jų turimoms nuosavybės dalims.

 

Taip pat nustatyta, kad dėl pastato dalies bendraturčių neveikimo, jiems nevykdant įstatymais ir kitais norminiais aktais nustatytų pareigų bei privalomų paliepimų, padidėjo išlaidos, būtinos šiam objektui konservuoti ir atstatyti. Teismas solidariai atsakovams priteisė 29 175, 8 eurų kultūros vertybei padarytos žalos atlyginimą. Kolegija nurodė, kad priteisti ir išieškoti iš atsakovų pinigai, kaip Kurhauzui padarytos žalos atlyginimas, turi būti panaudoti būtent Kurhauzo dalies užkonservavimui, restauravimui ir atstatymui.

 

Primename, kad Palangos miesto apylinkės teismas praėjusių metų rugsėjo 26 d. sprendimu ieškinį dėl Kurhauzo dalies paėmimo valstybės nuosavybėn ir atlyginimo už paimamą turtą, taip pat dėl turtui padarytos žalos atlyginimo atmetė.

 

Klaipėdos apygardos teismo nutartis įsiteisėja nuo paskelbimo dienos, tačiau per tris mėnesius kasacine tvarka gali būti skundžiama Lietuvos Aukščiausiajam Teismui.

 

 

Cituodami arba kitaip platindami šią informaciją, nurodykite informacijos šaltinį.

 

Kontaktai žiniasklaidai

Laima Domarkienė
Klaipėdos apygardos teismo

pirmininko padėjėja ryšiams su visuomene (atstovė spaudai)

tel. (8 46) 390 983, mob. (8 676) 85 940

el. p. laima.domarkiene@teismas.lt

Lietuvos teismai Facebook‘e

 

 
Informaciją atnaujino: Laima Domarkienė Klaipėdos apygardos teismas
Informacija atnaujinta: 2017-06-30 15:18
Jūsų vardas
Komentaras
Apsaugos kodas secimg
 
Komentarai (0)

Atkurtai Lietuvai 100

Teismo darbo / skundų (prašymų) priėmimo laikas

IIV  8.00–17.00

V      8.0015.45

Pietų pertrauka
12.0012.45

Informacija apie bylas

 

Baudžiamųjų bylų skyriaus raštinė (8 46) 39 09 85

 

Civilinių bylų skyriaus raštinė (8 46) 39 09 86


Teismo pirmininko padėjėja (atstovė spaudai)

Laima Domarkienė

tel. (8 46) 39 09 83

mob. 8 676 85940

el. p. laima.domarkiene@teismas.lt

Adresas

KLAIPĖDOS APYGARDOS TEISMAS

Valstybinė biudžetinė įstaiga

Juridinių asmenų registras, kodas 191844978

Herkaus Manto g. 26

LT-92131 Klaipėda

Telefonas (8 46) 39 09 60

Faksas (8 46) 31 03 25

El.paštas: klaipedos.apygardos@teismas.lt

Naujienų prenumerata

Reorganizavimas

Teismų pranešimai apie nagrinėjamas bylas

LITEKO tvarkaraščių paieška

LITEKO sprendimų paieška

Kaip liudyti teisme

Nacionalinė teismų administracija

Teismų intranetas

Teisinė pagalba

Teisminė mediacija

Antstolių veiklos teritorijos

TM apklausa

Virtuali teismo posėdžių salė

Facebook Lietuvos teismų puslapis

Pagalba liudytojams ir nukentėjusiesiems

Atviras teismas

stt

Skirtymas

 
Viso apsilankė:6021397Šiandien:4174Dabar naršo:38