HerbasKlaipėdos apygardos teismai

Teismo naujienos

Išnagrinėti apeliaciniai skundai Palangos kredito unijos byloje (0)
2018-01-12
 

Šiandien Klaipėdos apygardos teismas apeliacine tvarka patikrino praėjusių metų gegužę paskelbto Plungės rajono apylinkės teismo nuosprendžio Palangos kredito unijos byloje teisėtumą ir pagrįstumą. Už sukčiavimą, piktnaudžiavimą tarnybine padėtimi ir dokumentų klastojimą buvo nuteisti 7 asmenys, o 2 kaltinamieji atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą.

 

Apeliacinius skundus dėl nuosprendžio pareiškė visi nuteistieji (visi prašė juos išteisinti) bei nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą atleista A. P. (prašė ją išteisinti ir jai kaip teisėtai savininkei grąžinti pinigines lėšas). Prokuroras prašė atmesti apeliacinius skundus. Nurodė, kad vien tai, jog apeliantai nesutinka su jų veikų kvalifikavimu, nesudaro pagrindo teigti, kad nuosprendis pagrįstas tik prielaidomis ar kad teismas buvo šališkas.

 

Kolegija, įvertinusi baudžiamojoje byloje nustatytus duomenis, konstatavo, kad iš esmės apylinkės teismo priimtas nuosprendis yra pagrįstas ir teisėtas, o nuteistiesiems skiriant bausmes atsižvelgta į visas aplinkybes, parinktos tinkamos bausmės rūšys bei dydžiai, atitinkantys nuteistųjų asmenybes bei padarytų nusikaltimų pobūdį ir pavojingumą.

 

Tačiau teisėjų kolegija nustatė, kad pirmosios instancijos teismas, iš nuteistojo E. P. civilinei ieškovei Palangos kredito unijai priteisdamas 5 procentų metines palūkanas nuo priteistos sumos už laikotarpį nuo ieškinio pateikimo iki nuosprendžio paskelbimo ir iki teismo sprendimo visiško įvykdymo, netinkamai taikė baudžiamojo įstatymo nuostatas. Todėl panaikino nuosprendžio dalį, kuria buvo priteistos metinės palūkanos.

 

Teismas taip pat pažymėjo, kad byloje esančių duomenų nepakanka daryti neginčijamą išvadą, jog kratos metus rasti pinigai priklauso nuo baudžiamosios atsakomybės atleistai A. P., kaip kad ši teigė apeliaciniame skunde, arba A. S. Todėl nuosprendžio dalis, kuria nuspręsta 836 400 Lt, 303 185 Eur, 19 740 Didžiosios Britanijos svarų grąžinti A. S., panaikinta ir ginčas dėl kratos metu paimtų pinigų priklausymo perduotas nagrinėti civilinio proceso tvarka.

 

Klaipėdos apygardos teismo nuosprendis įsiteisėja nuo paskelbimo dienos, tačiau per tris mėnesius kasacine tvarka gali būti skundžiamas Lietuvos Aukščiausiajam Teismui.

 

Primename, kad Plungės rajono apylinkės teismas Palangos kredito unijos byloje 49 metų vyrui skyrė galutinę 7 metų laisvės atėmimo bausmę, 31 metų kaltinamajam skyrė 3 metų laisvės atėmimo bausmę, kurios vykdymą atidėjo dvejiems metams, dėl kaltinimo už neteisėtą praturtėjimą jį išteisino. Kitus keturis asmenis (3 vyrus ir 1 moterį) nuteisė piniginėmis baudomis (753–828 Eur), o 2 asmenis (vyrą ir moterį) nuo baudžiamosios atsakomybės atleido pagal laidavimą vieneriems metams be užstato. Iš dalies tenkino ieškovės Palangos kredito unijos civilinį ieškinį ir iš buvusio Palangos kredito unijos administracijos vadovo pavaduotojo priteisė beveik 1,7 mln. Eur turtinės žalos, virš 117 tūkst. Eur metinių palūkanų ir virš 10 tūkst. Eur išlaidų už advokatų paslaugas.

 

Cituodami arba kitaip platindami šią informaciją, nurodykite informacijos šaltinį.

 

 

Kontaktai žiniasklaidai

Gintarė Daugėlaitė
Klaipėdos apygardos teismo

pirmininko patarėja, laikinai einanti ir padėjėjo (atstovo spaudai) pareigas

tel. (8 46) 390 962, mob. (8 676) 85 940

el. p. gintare.daugelaite@teismas.lt

Lietuvos teismai Facebook‘e

 

 

 


 
Informaciją atnaujino: Gintarė Daugėlaitė Klaipėdos apygardos teismas
Informacija atnaujinta: 2018-01-12 15:34
Jūsų vardas
Komentaras
Apsaugos kodas secimg
 
Komentarai (0)

Atkurtai Lietuvai 100

Teismo darbo / skundų (prašymų) priėmimo laikas

IIV  8.00–17.00

V      8.0015.45

Pietų pertrauka
12.0012.45

Informacija apie bylas

 

Baudžiamųjų bylų skyriaus raštinė (8 46) 39 09 85

 

Civilinių bylų skyriaus raštinė (8 46) 39 09 86


Teismo pirmininko padėjėja (atstovė spaudai)

Laima Domarkienė

tel. (8 46) 39 09 83

mob. 8 676 85940

el. p. laima.domarkiene@teismas.lt

Adresas

KLAIPĖDOS APYGARDOS TEISMAS

Valstybinė biudžetinė įstaiga

Juridinių asmenų registras, kodas 191844978

Herkaus Manto g. 26

LT-92131 Klaipėda

Telefonas (8 46) 39 09 60

Faksas (8 46) 31 03 25

El.paštas: klaipedos.apygardos@teismas.lt

Naujienų prenumerata

Reorganizavimas

Teismų pranešimai apie nagrinėjamas bylas

LITEKO tvarkaraščių paieška

LITEKO sprendimų paieška

Kaip liudyti teisme

Nacionalinė teismų administracija

Teismų intranetas

Teisinė pagalba

Teisminė mediacija

Antstolių veiklos teritorijos

TM apklausa

Virtuali teismo posėdžių salė

Facebook Lietuvos teismų puslapis

Pagalba liudytojams ir nukentėjusiesiems

Atviras teismas

stt

Skirtymas

 
Viso apsilankė:6021302Šiandien:4079Dabar naršo:35